MDIET - Bílkovinová dieta

Program m.diet patří mezi tzv. ketogenní proteinové diety určené ke snižování tělesné hmotnosti pod lékařským nebo odborným dohledem. Unikátním specifikem vyvážených a správně nasazených bílkovinných diet je skutečnost, že organismus v ketóze redukuje tělesnou hmotnost převážně na úkor tukové tkáně („protein sparing"), což je objektivizovatelné měřením na bioimpedanční váze. Má své indikace i kontraindikace, proto musí být nasazována a dozorována lékařem nebo zkušeným nutričním specialistou. Vedle nadváhy a obezity, jsou hlavními indikacemi hyperlipidemie (s vynikajícími výsledky na snižování hladiny cholesterolu a triacylglycerolů), hypertenze, glukózová intolerance, hyperinzulinemie, diabetes II. typu, jaterní steatóza, spánková apnoe, a další.

Historie a princip: V roce 1970 začal dr. Blackburn (pozdější profesor na Harvardu v USA) výzkum hladovění a v roce 1973 formuloval v rámci své dizertační práce z Biochemistry of Nutrition protokol Protein Sparing Modified Fast. Tím byl položen základ ketogenních diet. Mechanismem jejich účinku je převedení organismu do ketózy, která se rozvíjí díky přísunu dostatečného množství (cca 90 g pro die) vysoce kvalitních bílkovin (připravených z vaječného bílku, mléka a sóji), za současného omezení přísunu sacharidů a tuků.

Ketóza a hypoinzulinemie jsou zodpovědné za redukci hmotnosti na úkor tukové a nikoliv svalové tkáně, stejně jako za výtečnou snášenlivost bílkovinných diet (ochrana svalů jako zdroje energie, přirozený anorektický a lehce euforizující účinek ketolátek zaplavujících organismus).

V zájmu srozumitelnosti a přesného dodržování byl program m.diet koncipován jako čtyřfázový. V praxi to znamená, že pacient postupně prochází čtyřmi fázemi, z nichž každá má význam nejen pro zhubnutí nadbytečných kilogramů na úkor tukové tkáně, ale také pro nastolení správných stravovacích návyků a udržení dosažené redukce v dlouhodobém časovém horizontu. 

Fáze bílkovinné diety m.diet:

  1. fáze - startovací, aktivní a přísně bílkovinná (výsledná redukce 7-12 kg / měsíc)
  2. fáze - přechodná s návratem k "pravým" jídlům bohatým na bílkoviny (výsledná redukce 3-5 kg / měsíc)
  3. fáze - stabilizační s opatrným návratem k sacharidům (výsledná redukce 1-2 kg / měsíc)
  4. fáze - udržovací s novými stravovacími návyky, zdravý jídelníček, cvičební harmonogram

Informační leták stáhněte zde

susienky medidietPřipravíme Vám řešení na míru

Nechcete ztrácet čas podrobným studováním všech nabídek? Nemusíte! Na trhu s nápojovými automaty se pohybujeme již od devadesátých let a za tu dobu jsme prověřili stovky různých automatů. Navíc kávovary, nápojové automaty a prodejní automaty se velmi obtížně nabízejí na internetu. Kromě samotné technologie nabízíme v ceně i servis, své zkušenosti, rady s umístěním, či baristické kurzy. Většinu nabídek proto děláme individuálně. V případě vašeho zájmu se nám pokuste popsat co poptáváte a popřípadě i co očekáváte. Nezapomeňte uvést kontakty a místo dodání.